Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve bilimsel tedavi yöntemidir. Lazer epilasyonda prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan ve melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışını tarafından tutulması ve bu enerjinin ısıya dönüşerek kıl folikülünü tahrip etmesine dayanır.

Kliniğimizde kullandığımız lazer epilasyon sistemleri Kliniğimizde FDA onaylı Alexandrite lazer sistemleri kullanılmaktadır. Kliniğimizde kullandığımız Cynosure 5500 apogee FDA (Amerikan gıda ve İlaç Örgütü) tarafından dünyada en iyi lazer epilasyon cihazı ödülünü almıştır.

Lazer epilasyon nedir? Ortalama kaç seansta biter?

Mevcut sistemlerimiz ile seans sayısı ve uygulama süresi oldukça kısalmıştır. Seans sayısı bazı durumlarda uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterse de ortalama 4-6 seans arası sürmektedir.

Bizim tercihimiz olan lazer epilasyon sistemlerinin özellikleri şunlardır;

  • Her cilt tipine uygundur
  • Beyaz veya esmer tenli kişilerde de güvenle kullanılabilir,
  • Mevcut cihazlar içinde en hızlı ve güvenli olarak çalışan sistemdir.
  • Böylece hem seans sayısı hem de uygulama süresi diğer cihazlara göre daha kısa sürede sonuçlanır,
  • Her mevsim uygulanabilir. Böylece lazer epilasyonun yaz aylarında uygulama kısıtlamasını ortadan kaldırıp her mevsim uygulanabilen bir tedavi haline gelir.

Dünyada tarayıcı özelliği olan ilk Alex cihazıdır. Scanner (tarayıcı) epilasyon bölgesini tarayarak kıl köklerini belirler ve cilt yüzeyinde hasar bırakmadan sadece kıl köklerini hedef alarak çok daha düşük enerji ile çalışmaya imkan verir. Enerji azaldıkça yan ektiler de o oranda azalmış olur.

Tüm uygulamalarda FDA onaylı tek cihazdır. FDA (Food and Drug Adminstarion), ABD’de cihazların ve ilaçların kullanım güvenliği ve etkinliğini denetleyen bir kurumdur. Bizim sistemimiz tüm cilt tiplerinde FDA onayı alan tek cihaz özelliği taşımaktadır. Acı hissetmezsiniz. Çünkü ‘contact cooling’ adını verdiğimiz soğutma sistemi ile çalışır. Bu sistem lazer cihazının başlığına monte edilmiştir. Bu sayede lazer epilasyon süresince ortaya çıkan ısı soğutma sistemi sayesinde giderilir ve kişiler uygulama esnasında ağrı hissi yaşamaz.

Instagram: dr.muratkucuktas